login  Naam:   Wachtwoord: 
Registreer je!
 Reacties op nieuwsartikel:
Twitter bouwt eigen datacenter
Gepost door: NTS64 - 26 juli 2010 - 11:51 - Bron: ZDNet BE - Hits: 2614


Microbloggingplatform Twitter is bezig met het bouwen van een speciaal ontworpen datacenter in Salt Lake City. De website hoopt hiermee haar downtime te minimaliseren en is van plan later dit jaar nog te verhuizen naar de nieuwe faciliteit.

De beschikbaarheid van de website was in het verleden niet altijd optimaal: berichten die verdwijnen, followers die wegvallen en een algehele onbeschikbaarheid. Dit soort toestanden kwamen vooral voor op drukke periodes zoals onder andere het WK voetbal.

Volgens uptime monitor Pingdom had het bloggingplatform in juni dit jaar een uptime van 99,17 procent. Concreet betekent dit dat de site zo’n 5 uur en 43 minuten onbeschikbaar was. De maand ervoor  was de uptime 99,88 procent. Hoewel dit quasi perfect is streeft het bedrijf naar een uptime van 99,99 procent.

 Met de bouw van het nieuwe datacenter in Salt Lake City hoop Twitter deze uptime van 99,99 procent ook te bereiken.  De huidige fouten zijn te wijten aan capaciteitsgebrek en bestaan grotendeels uit databasefouten. Bovendien doet de continue groei van Twitter ook een duit in het zakje: gemiddeld komen er zo’n 300.000 nieuwe leden per dag bij.

Het datacenter dat nu in aanbouw is zal volgens technisch manager bij Twitter Jean-Paul Cozzatti slechts het eerste zijn. Meerder gespecialiseerde datacentra bieden betere groeimogelijkheden voor zowel de website als voor de gebruikers, blog Cozzatti. Door het bouwen van een eigen faciliteit kan Twitter makkelijker ICT-aanpassingen uitvoeren wat bij een gedeeld datacenter moeilijker ligt: aanpassingen kunnen daar bijvoorbeeld nadelig zijn voor de overige gebruikers van het datacenter.

Voorheen maakte Twitter gebruik van de diensten van hostingbedrijf NTT America. Met de bouw van het datacenter verlaat Twitter NTT America niet volledig. De huidige diensten zullen een onderkomen bij NTT America blijven vinden, terwijl de groei van de dienst in de datacentra zal plaatsvinden. Ten slotte geeft Cozzatti aan dat in de loop van de komende twee jaar nog nieuwe datacentra zullen bijkomen.


Bookmark and Share

Pagina:

Offline  Stijn
Gepost op: 26 juli 2010 - 13:17
Content Manager



Wtf 300 000 nieuwe users per dag, onvoorstelbaar . Dat zijn er 3 per seconde. Ik merk ook dat Twitter niet echt veel moeite doet om zijn site in meerdere talen beschikbaar te maken. Ik zie maar een handvol talen beschikbaar.

Offline  Raze
Gepost op: 26 juli 2010 - 14:28
PHP beginner



Stijn schreef:
Ik merk ook dat Twitter niet echt veel moeite doet om zijn site in meerdere talen beschikbaar te maken. Ik zie maar een handvol talen beschikbaar.


Inderdaad, en uiteindelijk is er ook niet zo veel te vertalen op twitter qua tekst.

Offline  Koen
Gepost op: 26 juli 2010 - 15:05
Community Manager



En facebook doet wel veel moeite om te vertalen? Het zijn de gebruikers die voor de vertalingen zorgen, mbv een applicatie kunnen ze vertalingen voorstellen en deze naar boven stemmen.

Offline  Raze
Gepost op: 27 juli 2010 - 13:11
PHP beginner



Facebook geeft de gebruikers tenminste de kans om te vertalen. Bij twitter is dat niet het geval.

Nja, nadeel aan het facebook vertaalprogramma is de soms brakkige vertaling.

Offline  kiwi
Gepost op: 30 juli 2010 - 14:38
Nieuw lid



Raze schreef:
Facebook geeft de gebruikers tenminste de kans om te vertalen. Bij twitter is dat niet het geval.

Nja, nadeel aan het facebook vertaalprogramma is de soms brakkige vertaling.

dus? ik stoor me daar niet echt aan,
het is de eerste site dat ik ken dat een pirate vertaling heeft 
of een kongonees ;D

Offline  Kevin
Gepost op: 01 november 2010 - 11:20
Crew Ajax/REST



Heeft identi.ca ( / statusnet ) hieral op gereageerd?

Offline  abid
Gepost op: 20 december 2010 - 00:41
Nieuw lid



ik tweet zelf als een gek @maroccansoldier

Pagina:

"Twitter"
© 2002-2012 Sitemasters.be - Regels - Gehost door: Vircon - Laadtijd: 0.038s